Protipožární nátěry

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY JAKO ZÁKLADNÍ OCHRANA NEMOVITOSTI

Protipožární nátěry jsou dnes nezbytnou ochranou pro každého vlastníka jakékoliv nemovitosti ať už se jedná o byt, dům, chatu nebo nebo velkoprůmyslovou halu - vždy je potřeba co nejlépe chránit svůj majetek. Protipožární nátěry nejsou zpravidla prováděny při výstavbách nových budov nebo rekonstrukcích, to znamená, že pokud jste právě nechali zrekonstruovat prostory vaší firmy tak nemůžete dost pravděpodobně počítat, že by byly použity protipožární nátěry i na vaši nemovitost. Všichni se určitě bojíme o svůj majetek a hlavně v dobách vysokého zdražování a finanční krize. Měli by jsme využít všechny možné prostředky pro ochranu svého majetku a právě protipožární nátěry nám mohou dopomoci k ochraně nejen našeho majetku, ale i k ochraně zdraví a životů lidí ve Vaší firmě. Ti, kteří vlastní nějakou firmu a pro které pracují lidé ví, že je to velké riziko a zodpovědnost, kterou na sebe berou. Požár je noční můra všech vlastníků nemovitostí. Pod náporem žáru se konstrukce hroutí už po pár minutách a to ze všech různých materiálů. Ano, je pravdou, že některé materiály vydrží více než ostatní, ale rozdíl není tak razantní neboť každý materiál má své pro a proti. Proto jsou protipožární nátěry jednou ze základních ochranných pomůcek pro většinu stavebních materiálů.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY

Protipožární nátěry jsou aplikovatelné na téměř jakýkoliv stavební materiál, naše firma provádí protipožární nátěry na ocelové konstrukce, dřevěné konstrukce a další vámi požadované materiály. Nemůžeme čekat, že by protipožární nátěry doslova zastavily - oheň to by byl samozřejmě ideální stav, ale protipožární nátěry dnešní doby pouze významně zpomalují proces hoření. Možná se budete ptát, není-li zbytečné, pokud oheň i skrze protipožární nátěry konstrukci deformují či dokonce poškodí? Představte si situaci, kdy hoří velká průmyslová hala plná pracovníků a obrovský požár není stále pod kontrolou, lidé jsou v situacích ohrožení života často zbrklí a neuvažují zcela racionálně, spíše občas iracionálně, proto se evakuace může prodloužit i do několika desítek minut a v takových chvílích se hodí každá sekunda, která může znamenat jeden zachráněný lidský život. Protipožární nátěry zajišťují o mnoho delší výdrž konstrukce a tudíž i více času pro evakuaci nejen osob ale i majetku a při včasném zásahu vůbec nemusí ani dojít ke zhroucení budovy. Naše firma Barvy Morava má mnohaletou zkušenost a nanáší protipožární nátěry v průmyslu i v privátní oblasti.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY – TECHNOLOGIE

Protipožární nátěry na ocelových konstrukcích hal, skladů a dalších stavbách z oceli splňují všechny požadavky norem pro protipožární odolnosti na 15-30 nebo 45 minut ochrany konstrukce proti prohoření a následnému zdeformování žárem. Provádíme také protipožární nátěry na dřevěné domy, chaty a další konstrukce, které splňují rovněž požadavek protipožární odolnosti na 15 – 30 nebo 45 minut ochrany proti úplnému prohoření.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY PRO OCELOVÉ KONSTRUKCE

Protipožární nátěry na kovovém povrchu bývají zpravidla uzavřeny vrchním krycím nátěrem, takže ocelové konstrukce mohou být opatřeny jakýmkoliv barevným odstínem dle Vašeho výběru. S radostí vám namícháme odstíny dle vzorníku barev NCS, ČSN, RAL.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY PRO DŘEVĚNÉ KONSTRUKCE

Dřevěné konstrukce opatřené bezbarvým – transparentním nátěrem se většinou uzavřou speciálním lakem, který je možno tónovat do různých barevných odstínů dle přání zákazníka. Zachovávají tak přirozený vzhled dřeva i v interiérech obytných částí.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY – PRINCIP

Protipožární nátěry jsou založeny na ověřeném systému napěnění, který vytvoří ochrannou vrstvu, čímž je zajištěno oddělení konstrukcí od žáru ohně a sálavého tepla. Od množství, v kterém jsou protipožární nátěry naneseny na konstrukci se odvíjí doba zvýšené odolnosti vůči požáru, tedy doba než plameny překonají protipožární nátěry a dostanou se k samotné konstrukci. Laicky řečeno, v případě požáru bude například hala nebo střecha stavby odolávat proti zdeformování, pádu či shoření až o celých 45 minut déle než kdyby nebyl protipožární nátěr aplikován, což je v extrémních situacích doba, za kterou se může stihnout evakuace nejen osob, ale i majetku a v nejlepších případech, při včasném zásahu záchranného hasičského sboru může být i zachována samotná konstrukce.

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

V dnešní době plné nejistot je kladen stále větší důraz na bezpečnost a ochranu lidských životů i majetku, proto mají protipožární nátěry stále větší uplatnění jak v pracovním tak soukromém prostředí. Požární technici požadují, aby protipožární nátěry byly aplikovány pouze odbornými firmami, které mají oprávnění k aplikaci tohoto systému protipožární ochrany konstrukcí. Pokud jsou aplikovány protipožární nátěry na konstrukce je nezbytné zachovávat technologický postup a předepsané materiály pro přípravu podkladů, aby mohli protipožární nátěry odpovídat požadavkům protipožární ochrany staveb.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY-NUTNOST VČASNÉ APLIKACE

V případě požáru je už příliš pozdě chtít provádět opatření, které mohou zabránit ztrátám lidských životů a škodách na majetku. Protipožární nátěry jsou z tohoto jednoduchého důvodu důležitou investicí pro každého investora, který vytváří trvalé hodnoty i pro další generace.

PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚRY OLOMOUC I CELÁ ČR

Naše společnost provádí s mnoholetou zkušeností protipožární nátěry nejen v oblasti Olomouc, ale i po celé České republice.
Jelikož je Olomouc naše domácí lokalita, máme velké možností referencí právě z této z této oblasti zahrnující Přerov, Prostějov, Šternberk, Mohelnice, Litovel a Brno.

CERTIFIKÁTY A OPRÁVNĚNÍ K APLIKACI

Jedinou, zdánlivou nevýhodou je, že protipožární nátěry smí aplikovat pouze odborná firma neboť to vyžadují požární technici, ale o toho jsme tu my, abychom pomohli ochránit Vás a váš majetek. Naše společnost splňuje všechny požadavky pro vydání certifikátů opravňujících firmu k aplikacím protipožárního nátěru. Certifikáty opravňující aplikovat protipožární nátěry s dalšími dokumenty Vám na požádání předložíme s cenovou kalkulací.

CENY

Všechny protipožární nátěry mají svou cenu odvíjející se od materiálu konstrukce, velikosti plochy a časové odolnosti po dobu určitou. Samozřejmě vám rádi na požádání zpracujeme zcela zdarma kompletní cenovou kalkulaci a celkový propočet síly požadovaných mikronů pro danou odolnost protipožárního nátěru proti prohoření.

ZÁRUKA

Naše práce je kvalitní a nebojíme se na námi aplikované protipožární nátěry dát co nejdelší záruku. Na provedené práce poskytujeme požadované záruky v délce 24 až 60 měsíců, v ojedinělých případech i delší.
Nejlepším měřítkem kvality jsou naše reference. Olomouc je naše domácí působiště máme největší počet referencí z našeho okolí, ať už to jsou přímo protipožární nátěry v Olomouci nebo v okolí, jako je Prostějov, Přerov, Štemberk, Litovel, Mohelnice a Brno. Protipožární nátěry provádíme samozřejmě po celé ČR.

ROZHODNUTÍ PRO PROTIPOŽÁRNÍ NÁTĚR

V tomto stručném článku, jste se mohli dozvědět jak a k čemu se dají protipožární nátěry využít. Finální rozhodnutí je pouze na vás, přesto doufáme, že jsme vám dostatečně přiblížily nutnost aplikovat protipožární nátěry na své nemovitosti a to nejen pokud jste vlastníkem velkoprůmyslové fabriky, ale každý, kdo vlastní sebe menší nemovitost by se měl snažit o co nejlepší bezpečnost pro sebe, svůj majetek, své bližní a nebo své pracovníky. Právě protipožární nátěry mohou být zachráncem Vás, vašeho majetku nebo kohokoliv z vašeho okolí.

Sdílet

Dobročinnost


Odkazy

Hledáte rodinné domy - Olomouc? Stavíme rodinné domy z pálených cihel včetně kompletního dokončení na klíč.


Výškové práce Olomouc za pomocí horolezecké techniky. Provádíme nátěry, čištění a opravy fasád, nátěry opravy a čištění střech, okapů i svodů.
Výškové práce Olomouc za pomocí horolezecké techniky. Provádíme nátěry, čištění a opravy fasád, nátěry opravy a čištění střech, okapů i svodů.
Malířství Olomouc - malířské a natěračské práce v interiéru i exteriéru - nejen Olomouc a okolí.